سوالات متداولچه کسانی؟


بر اساس دفترچه دکتری سازمان سنجش همه افراد با تحصیلات مختلف می توانند در کنکور آینده پژوهی شرکت کنند.و دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران محدودیت خاصی در پذیرش دانشحو ندارد. تنها در زمان مصاحبه تعداد مقالات و کار مرتبط برای امتیاز مصاحبه منظور خواهد شد.

 


انتخاب در مصاحبه


همه افرادی که در امتحان کتبی شرکت می کنند، می توانند در صورتی که در مصاحبه شرایط مناسبی از نظر تحقیقات مرتبط و کارهای اجرایی داشته باشند در این رشته ادامه تحصیل دهند،اما بیشتر پذیرفته شدگان در دو سال اول حداقل یک دوره تحصیلی خود را در مدیریت یا ام بی ای سپری کرده اند.
کدام دانشگاه ها

در حال حاضر این رشته در دانشگاه تهران، دانشگاه بین المللی امام خمینی در مقطع دکتری و در دانشگاه امیرکبیر در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد


تعداد پذیرش

درحال حاضر تنها دانشگاه تهران در مقطع دکتری 5 دانشجو از طریق کنکور و تعداد کمی دانشجو از طریق سهمیه استعداد درخشان می گیرد. لازم به ذکر است در سال گذشته دانشگاه بین المللی امام خمینی در این رشته دانشجو نگرفته است.

 

بازار کار رشته
به علت نو پا بودن رشته بازار کار روشنی برای آن وجود ندارد، اما به نظر می رسد افراد فارغ التحصیل در مراکز پژوهشی بزرگ و یا سازمان ها و وزارتخانه ها مشفول به کار شوند و این رشته مناسب کار مراکز کوچک به نظر نمی رسد.
برای چه افرادی مناسب تر است؟
این رشته به نظر می رسد برای افرادی که آشنایی و یا علاقه به مدیریت استراتژیک و در بهتری حالت با رشته آینده پژوهی دارند مناسب باشد، و به علت در هم آمیخته بودن با علوم مدیریت و آماری نیاز به پیش زمینه هایی در این زمینه ها دارد..ارسال نظر

» لطفا کوتاه و در مورد اين مطلب بنويسيد.