اخیرا در بخش اخبار

ارزش بیت‌کوین روزبه‌روز بیشتر می‌شود. در حال حاضر، ارز رایج دنیای دیجیتال به بالاترین حد خود رسیده به‌طوری که هر یک کوین بیشتر از 2 هزار و 197 دلار قیمت دارد. این سیر صعودی در طی چند ماه اخیر به‌طور دیوانه‌واری شتاب گرفته است: حدود یک سال قبل هر بیت‌کوین فقط 443 دلار قیمت‌ داشت.
توسط محسن گرامی | 7 خرداد 1396 10:25 صبح
تا کنون دانشگاه‌های جهان رشته‌های فراوانی در آموزش تخصص‌های اولیه و ثانویه آینده‌پژوهی پایه‌گذاری کرده‌اند و در مقطع ارشد و دکتری آینده‌پژوهی، پایان‌نامه‌های بسیاری با تمرکز بر تخصص‌های اولیه، ثانویه یا دیگر تخصص‌های آینده‌پژوهی بر حسب شغل یا علاقه‌ی محققین تدوین شده است. برخی تخصص‌های اولیه عبارت‌اند از پیش‌بینی و مدل‌سازی، آینده‌نگری استراتژیک، مطالعه‌ی پدیده‌های نوظهور. در تخصص‌های ثانویه به موضوعاتی از قبیل ارزیابی ریسک، آینده‌نگری مالی و سرمایه‌گذاری، برنامه‌ریزی شهری بلندمدت، مطالعات مذهبی با رویکرد اعتقادات آینده پرداخته می‌شود.

توسط فهیمه لسان طوسی | 3 فروردین 1396 11:03 صبح
پژوهشکده مطالعات آینده دانشگاه صنعتی امیر کبیر (پلی تکنیک تهران) در نظر دارد با همکاری مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، همایشی تخصصی با موضوع "آینده پژوهی در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت" در روز سه شنبه 18 آذر ماه 1393 در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با حضور آینده پژوهان و متخصصان برجسته کشور برگزار نماید. این همایش به طور ویژه، ابعاد و نحوه کاربست آینده پژوهی در تدوین و ارائه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در حوزه های راهبردی فرهنگ، سلامت، علم و فناوری و محیط زیست بصورت چهار نشست تخصصی موازی مورد بررسی قرار می دهد. 

 
autsem.jpg


توسط علی زارع میرک آباد | 26 آبان 1393 10:44 صبح
دومین همایش ملی آینده پژوهی در تاریخ 30 بهمن 1392 در تالار الغدیر دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار گردید. 

hm3.jpg


توسط علی زارع میرک آباد | 1 اسفند 1392 1:28 بعدازظهر
برای نخستین بار در ایران توسط مرکز مطالعات آینده دانشگاه صنعتی امیرکبیر و شرکت هم‌افزایی فناوری‌های همگرا در تاریخ 15 و 16 آذر 1391 در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با حضور اندیشمندان بنام این حوزه برگزار می‌شود.
jahan 1404.jpg


توسط علی زارع میرک آباد | 8 آذر 1391 1:18 بعدازظهر
شهرداری منطقه هفت تهران با همکای خانه جغرافیا برگزار می کند 

نقد و بررسی کتاب
صد سال آینده پیش بینی قرن بیست و یکم
نوشته: جرج فرید من
با حضور مترجم کتاب و جمعی از اساتید برجسته دانشگاههای تهران, تربیت مدرس, خوارزمی، آزاد اسلامی

زمان: سه شنبه سی آبان ساعت 4 بعد از ظهر
مکان: خ انقلاب تقاطع خ شهید نامجو مجتمع فرهنگی امام رضا

100sal.jpg


توسط علی زارع میرک آباد | 27 آبان 1391 6:51 بعدازظهر
موسسه تحقیق و توسعه نوین دانشمند در نظر دارد سمیناری تخصصی در زمینه آینده پژوهی را تحت عنوان "آینده پژوهی در حوزه فناوری" برگزار نماید.به این منظور با تلاش فراوان و با تعاملات بین المللی از استاد و آینده پژوه برجسته،آقای مایک جکسون دعوت به عمل آمده تا روز چهارشنبه 91/4/21در این سمینار نیم روزه حضور بهم رسانند.جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این سمینار به آدرس www.novindaneshmand.ir مراجعه کرده و یا با شماره 88497848 تماس حاصل نمایید.

tolouemehr.jpg


توسط علی زارع میرک آباد | 18 تیر 1391 4:28 بعدازظهر

موسسه آموزش عالی طلوع مهر برای اولین بار در استان قم برگزار می کند:
«دوره جامع آموزش آینده پژوهی»
همراه با گواهی پایان دوره

tolouemehr.jpg


توسط علی زارع میرک آباد | 16 تیر 1391 5:55 بعدازظهر
MSP.jpg

دوره های آموزش نرم افزارهای تخصصی ز سوی مرکز آموزش و توسعه فرهنگی دانشگاه تهران برگزار می گردد. 
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام اینجا کلیک کنید 


توسط علی زارع میرک آباد | 6 اردیبهشت 1391 0:27 صبح
کارگاه مقاله نویسی علمی از سوی مرکز آموزش و توسعه فرهنگی دانشگاه تهران برگزار می گردد. این دوره در فرمت کارگاه آموزشی (به صورت ارائه محتوای علمی و کار عملی گروهی) از صبح تا بعد از ظهر روز پنجشنبه 7و 14 اردیبهشت1391 برگزار خواهد شد. 
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام اینجا کلیک کنید.

توسط علی زارع میرک آباد | 28 اسفند 1390 6:41 بعدازظهر
بدينوسيله درگذشت دکتر وفا غفاريان (دانش آموخته ممتاز دانشکده مهندسی صنايع) و رئيس سابق هيات مديره شرکت مخابرات ايران را باطلاع اساتيد، دانشجويان و کارکنان دانشگاه می رساند. 

توسط علی زارع میرک آباد | 4 بهمن 1390 7:11 صبح
مصاحبه با آقاي دكتر خزايي پيرامون معنای آینده‌پژوهی و مهندسی هوشمندانه آینده ...
توسط علی زارع میرک آباد | 21 شهریور 1390 9:40 صبح
از مترجمان، گزارش نویسان و تحلیلگران در حوزه روابط بین الملل و مطالعات منطقه ای به همكاري به عمل مي آيد.

توسط علی زارع میرک آباد | 6 مرداد 1390 11:37 بعدازظهر
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از ایجاد دانشکده مدیریت علم و فناوری در این دانشگاه خبر داد و گفت: علاوه بر این در این دانشگاه برنامه هایی برای جذب دانشجویان خارجی و اجرای پروژه های تحقیقاتی با سایر کشورها در دستور کار است.

توسط علی زارع میرک آباد | 15 تیر 1390 10:06 بعدازظهر

 انديشكده "مركز مطالعات راهبردي و بين‌المللي" آمريكا در گزارشي با عنوان "راهبردهاي امنيتي اتحاديه اروپا-آمريكا و سناريوهاي تطبيقي و پيشنهادات" پرداخته است.


توسط علی زارع میرک آباد | 12 تیر 1390 1:27 بعدازظهر

 گزارش جدید یونسکو از وضعیت علم و فناوری کشورهای منتخب. در اين گزارش ايران به عنوان يك قدرت در حال ظهور معرفي شده است...


توسط علی زارع میرک آباد | 12 تیر 1390 1:20 بعدازظهر
در راستای توسعه و ترويج دانش مديريت علم، فناوری و نوآوری در کشور، انجمن مديريت فناوری ايران در نظر دارد تا نسبت به حمايت از ترجمه و انتشار کتاب های مرجع در اين حوزه اقدام نمايد. لذا ليستی از عناوين کتاب های مورد نظر اين انجمن در جدول زير موجود می باشد.
توسط علی زارع میرک آباد | 11 تیر 1390 2:33 بعدازظهر

به اطلاع مي‌رساند دانشکده علوم و فنون نوين دانشگاه تهران، در نظر دارد در نيم سال دوم 89-90، دوره‌هاي مختلف آموزش کوتاه‌مدت و کارگاه‌هاي آموزشي در ارتباط با موضوعات فناوري‌هاي نوين شامل نانوفناوري، زيست‌فناوري و علوم بين رشته‌اي برگزار نمايد. علاقمندان مي‌توانند جهت کسب اطلاع بيشتر در خصوص موضوع دوره‌ها، تاريخ و زمان برگزاري آنها به وب‌سايت اين دانشکده به نشاني http://fnst.ut.ac.ir مراجعه نمايند.توسط علی زارع میرک آباد | 9 تیر 1390 7:12 بعدازظهر
دانشکده علوم و فنون نوين دانشگاه تهران صبح امروز با حضور رئيس جمهوري، وزير علوم،‌معاون علمي و فناوري رئيس جمهوري، رئيس دانشگاه تهران و جمعي از معاونان و مديران و مسئولان دانشگاه تهران گشايش يافت. 
دکتر محمود احمدي‌نژاد در مراسم افتتاح دانشکده علوم و فنون نوين دانشگاه تهران با ابراز خرسندي از حضور در فضاي دانشگاه گفت: فضاي دانشگاه و حضور در اين جمع، نشاط‌آفرين، اميدبخش و انگيزاننده است. 


توسط علی زارع میرک آباد | 9 تیر 1390 7:04 بعدازظهر
1 2 Next